voip چیست
VoIP چیست و چگونه کار می کند؟

VoIP چیست و چگونه کار می کند؟

اغلب افراد مبتدی از ما می پرسند: VoIP چیست و VoIP چگونه کار می کند؟ اگر شما یک کاربر غیر فنی هستید، ممکن است شنیده باشید که می توانید از VoIP برای اضافه کردن شماره تلفن کسب و کار برای وب سایت خود استفاده کنید.

VoIP روشی مقرون به صرفه تر برای دریافت شماره تلفن تجاری برای وب سایت شما در مقایسه با خط تلفن سنتی است. با این حال، قبل از هر تصمیمی، باید به طور کامل بفهمید که این فناوری چیست.

VoIP چیست
VoIP چیست

در این راهنمای مبتدی، ما به VoIP پاسخ خواهیم داد و VoIP چگونه در پشت صحنه کار می کند. هدف این است که به شما کمک کند بفهمید چگونه VoIP می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و به شما در رشد کسب و کار کمک کند.

در اینجا مروری بر آنچه در این راهنما خواهیم پرداخت است.

  1. VoIP چیست؟
  2. VoIP واقعا چگونه کار می کند؟
  3. مزایا و معایب VoIP چیست؟
  4. نحوه برقراری تماس با استفاده از VoIP

 

VoIP چیست؟

VoIP (Voice Over Internet Protocol) که IP تلفنی نیز نامیده می شود، یک فناوری تلفنی است که به شما امکان می دهد با استفاده از اینترنت به جای خطوط تلفن سنتی، تماس های تلفنی برقرار و دریافت کنید.

برخلاف سیستم‌های تلفن ثابت که محدود به یک تلفن رومیزی در دفتر شما هستند، VoIP به شما امکان می‌دهد تماس‌های تلفنی تجاری را از لپ‌تاپ، تبلت، تلفن هوشمند معمولی (با استفاده از یک برنامه) و حتی مجموعه تلفن‌های اداری سازگار با VoIP برقرار و دریافت کنید.

از آنجایی که همه تماس ها از طریق اینترنت انجام می شود، برای تماس های داخلی و بین المللی (بین المللی) بسیار مقرون به صرفه است. اکثر ارائه دهندگان VoIP کسب و کار، دقایق نامحدودی را بدون هیچ هزینه اضافی ارائه می دهند.

علاوه بر صرفه جویی در هزینه، شما همچنین از تمام ویژگی های تلفن پیشرفته مانند انتظار تماس، مسیریابی تماس، آهنگ های تماس گیرنده، حضور خودکار، شماره تلفن های متعدد، پیام رسانی فوری و غیره برخوردار هستید.

به همین دلیل است که اکثر کسب و کارهای کوچک و حتی شرکت های سازمانی همگی از ارائه دهندگان تلفن سنتی به یک ارائه دهنده VoIP تجاری روی می آورند.

VoIP واقعا چگونه کار می کند؟ (به پشت پرده نگاه کنید)

برای اینکه بفهمیم واقعاً VoIP چگونه کار می‌کند، نگاهی می‌اندازیم به آنچه که هنگام برقراری یا دریافت تماس تلفنی روی تلفن VoIP اتفاق می‌افتد.

VoIP چیست
VoIP چیست

هنگامی که با استفاده از VoIP تماس تلفنی برقرار می کنید، برنامه شماره تلفن کسب و کار یا آداپتور VoIP آنها سیگنال صوتی آنالوگ را دریافت کرده و آن را به سیگنال دیجیتال تبدیل می کند.

سپس این داده های صوتی دیجیتال با استفاده از سرویس اینترنت شما به ارائه دهنده خدمات تلفن تجاری ارسال می شود. سپس، در نهایت پیام به تلفن مشتری شما هدایت می شود.

این فرآیند تقریباً بلافاصله اتفاق می‌افتد، به همین دلیل است که گاهی اوقات کیفیت صدای VoIP حتی بهتر از تماس‌های تلفنی معمولی است.

VoIP چیست و چه تفاوتی با سیستم تلفن سنتی دارد؟

VoIP در پشت صحنه با سیستم تلفن ثابت معمولی متفاوت عمل می کند.

سیستم های تلفن سنتی از روش سوئیچینگ مدار برای اتصال تماس ها استفاده می کنند. هنگامی که از طریق شبکه تلفن سوئیچ شده عمومی (PSTN) تماس برقرار می کنید، به شخص در طرف دیگر متصل هستید و آنها در یک مدار به شما متصل می شوند.

بیش از 100 سال است که از فناوری “سوئیچینگ مدار” استفاده می شود. قابل اعتماد است و هنوز هم کار می کند، اما کارآمدترین یا مقرون به صرفه ترین نیست.

VoIP به جای آن از روش “سوئیچینگ بسته” استفاده می کند. این بدان معنی است که داده ها فقط در صو%LS����